Last Summer 2013

Takto viděli letošní Last Summer zúčastněné kapely:

T4
Včera tam, kam jsme dorazili, mimo jiné hrál Radim s nějakou mě neznámou sestavou Blue Effect. Seděli u toho a hráli nahlas, říká se o tom, že to je unplugged ale myslím, že to bylo plugged. Jinak fajn… Dobré místo, lidi, pařba, velmi dobře organizovaný zmatek  🙂

jo jo zase jste hráli moc pěkně , radost vidět a slyšet. A když pan Kopřiva zvučil bicí tak to samo o sobě byla lahůdka

Bylo to úžasný, parádní, příjemný, dravý, super. Parkrát jsem si málem sednul na zadek. V dobrém slova smyslu 
To Barbara: Unplugged v jejich podání znamená doprovodku, i basu elektroakustiku, bicí dobové Sonor, špejlové paličky a v případě Radima nějaký digitální modelingový zes. Nepletu-li se.
Osobně mě ale daleko více uspojila Rivera a Les

Ten Radimův modelovač není tak úplně digitální, je v podstatě analogový, modulový modelovač  Má to jedinou výhodu, nemusíš se tahat se čtyřiceti zesilovači, bednami atd… Zvuk se přece tvoří (a to dost podstatně) také na ozvučnici repráku, o rukách nemluvě (ty má Radim v pořádku). Já tuto folosofii nepraktikuji i když to někdy bývá nepraktické

Pan Kopřiva bicí nezvučil, ty zvučil pan Kubeš, pan Kopřiva do toho velice správně mlátil, ono to pak hraje samo

Radim Hladík a Blue Effect
Unplugged je mrtev, ať žije hybrid! A stejně, jakej ánplakt, když máme všichni 220V pod zadkem, či přímo v něm?! Jediná možnost je vrátit se ke kořenům a zkusit zahrát fakticky akusticky. Vašek cajon a my španělky. Stejně nás ale budou snímat mikrofony a přenášet do aparatury, která je pod proudem, tedy plugged. Takže opravdu jediná šance, jak si vychytat unplugged verzi bude zahrát na ulici, v hospodě, nebo jiné jeskyni a totálně bez proudu.

Koncert v Radvanicích byl v cajku, lidupln a atmosférní.

A stejně, jestli elektrik, unplugged nebo hybrid, stále je to jedna a ta samá písnička. Tedy nač ty předčasné volby…

Plakát Last Summer 2013

Plakát Last Summer 2013

Lineup Last Summer 2013

Termín: 26. 10. 2013 od 17 hodin
Místo: Radvanice, Music Hall Jestřábích jezdců, mapka níže na této stránce (příjezd bude značen)
Vstupné: předprodej 220 Kč na www.kupvstupenku.cz, na místě 250 Kč
Zahrají:
Blue Effect a Radim Hladík
T4 ( Roman Dragoun, Vladimír „Guma“ Kulhánek, Stanislav „Klásek“ Kubeš, Martin Kopřiva)
Milan Schelinger
Pegas
Too Late

Blue Effect a Radim Hladík na festivalu Last Summer

Skvělá zpráva pro fandy dobrého českého bigbítu. Necelý měsíc před začátkem festivalu Last Summer, který se letos poprvé koná v Music Hall Jestřábích jezdců v Radvanicích, pro vás máme další kapelu, která si u nás zahraje. A míříme hodně vysoko. Blue Effect a Radim Hladík. Předprodej vstupenek na portále www.kupvstupenku.cz

Místo konání

Letos se festival Last Summer poprvé nekoná na Jestřebí boudě, ale v Radvanicích, v Music Hall Jestřábích jezdců. Věříme, že lepší dostupnost uvítáte.
Mapka s přesným místem konání akce, proklikem se dostanete přímo do aktivní mapy. Míst pro parkování je dostatek vedle haly, příjezd samozřejmě bude označen.

Předprodej vstupenek

Vstupenky na Last Summer 2013 můžete on line zakoupit na webu www.kupvstupenku.cz

Poslední oznámenou kapelou festivalu Last Summer 2013 jsou: 

Roman Dragoun, Vladimír „Guma“ Kulhánek, Stanislav „Klásek“ Kubeš a Martin Kopřiva. Každý bigbíťák tyhle jména zná. A ty se spojili v superskupině T4, která zahraje 26. 10. 2013 na festivalu Last Summer.

Předposlední kapelou minifestivalu Last Summer 2013 je rtyňská bigbítová legenda Pegas.

Přidáváme další kapelu, na Last Summer přijede zahrát bratr tragicky zesnulého Jirky Schelingera – Milan Schelinger s kapelou

více na http://www.schelinger.cz

Další kapelou minifestivalu Last Summer 2013 jsou červenokosteleční Too Late.

Too Late
Kapela se dala dohromady v červnu 2011 na popud Zdeňka Vlčka(zakladatel kapely ESP, kde působí od roku 2002) s cílem realizovat a produkovat svou šuplíkovou tvorbu. S levým uchem už téměř hluchým od kliku metronomu se dostavila touha po kvalitním beatu a do kapely přibyl druhý člen Jury Svoboda (hudební počátky jsou spojeny s kapelou Maze a od roku 2007 působí v kapele B side) a ve dvou se to lépe táhne. Po asi dvouměsíční vzájemné symbióze a mnoha nápadových průjmech si 2L8 vydobyla v časových harmonogramech páru muzikantů své místo, a protože kapelu musí držet „bassa“ (nebo kapela basu?, už ani nevím) byl pro 2L8 jasnou volbou s Jurym již z B side sehraný, muzikálně i sexuálně citlivý a nápaditý Roman Dvořák.  V této sestavě kapela 2L8 natočila svůj první počin ve spolupráci s Hugem z Morokweng, který se na pár měsíců stal recordingovou porodní bábou a tudíž plnohodnotným členem kapely a pomohl na svět našemu promo-demosnímku: „Emotions in a Cage“.

Na podzim roku 2011 se s Too Late stalo cosi zvláštního a nečekaného, z počátku si připadala jako muž v ženském těle, proto musel přijít zásadní a nevyhnutelný zlom, Too Late, coby silná sebevědomá žena, změnil(a) pohlaví, obdržela „koule“, od Matěje Čejchana (působil v kapele Metro, je jemným masérem lidské duše v sobě vlastním projektu Tchei-chan a od roku 2007 působí v kapele Killerpanda).